Koťátka vrh B – posledních 14 dní

Dnes je čtvrtek a to znamená, že do data odběru koťátek ve středu 27.7. zbývá posledních 14 dní.

Včera jsme s koťátky byli na druhé vakcinaci a teď už jen zbývá poslední čtvrté odčervení tři dny před datem jejich odchodu.

Podělíme se s vámi s následující věcí. Jako asi každý z chovatelů, i my po celá léta zkoušíme nová žrádla, která se objeví na trhu. Tak nějak jsme zjistili, že Ruské modré mlsné jazýčky mají nejraději jakékoliv suché krmivo ProPlan. Za nejlepší tzv. kapsičku zase považují krabičky od severské značky Bozita. Jejich výrobci nás žel nesponzorují, třeba je to někdy napadne, kdo ví, zatím ale žádný les děkovných dopisů neprší. Proto to neberte prosím jako tajnou reklamu, spíš jako informaci blogerů.

Nakoupili jsme teď v našem oblíbeném obchodě sadu několika krmiv pro koťátka a po několik dnů chceme vyzkoušet subjektivní test chutnosti. Jistě tušíte nebo dokonce na vlastní kůži víte, že kočky jsou nevypočítatelná stvoření. Na jejich mlsné jazyky není úplně spoleh. Proto hlavním účelem níže uvedené tabulky je informace pro nové majitele koťátek.

Prostě jsme vzali šest misek, ráno nasypali šestero granulek, misku zvážili a druhý den po opětovném zvážení vyhodnotili. Je třeba dodat, že krmivo od americké značky Canine Caviar je sice poslední, ale když ho koťátka s maminkou měla jako samotné, výborně jim šmakovalo. Není to ale vždy pravidlo. Jsou krmiva, která naše kočičky i nechávají. Sežerou ho jen pod tlakem času. Zvlášť negativní zkušenost máme s krmivy levnými. Kočičce mého švagra po jednom levném krmivu začala srst ztrácet lesk. Po výměně žrádla za prémiové, se kvalita srsti vrátila k normálu. My se odjakživa soustřeďujeme na superprémiová krmiva a nikdy jsme na to nelitovali prostředků. Zvláště potom, co jsme kočičí nalezenkyni Číču vykutali spolu s doktory hrobníkovi z lopaty. Kvalitní žrádlo na tom mělo svůj podíl.

Musíme také konstatovat, že pro malá koťátka byla absolutně nejlepším přechodovým krmivem vanička Roayal Canin – BabyCat Instinctive. Potom milovaly konzervičku ProPlan Kitten obě barvy, úplně nadšeně baštily Porta 21 Kitten s kuřetem a rýží a naprosto nejlépe si dočista poradili při všech podáních konzervičky české firmy Brit Care s kuřecími prsíčky. Ta zmizela rychleji, než bys řekl/a bez zakoktáníKotě v bytě hbitě motá nitě“ neboJedna chodba byla po koťatech zaneřáděná, druhá byla zaneřáděnější a třetí byla nejzaneřáděnější.

 

SROVNÁNÍ SUBJEKTIVNÍ OBLÍBENOSTI ŠESTI NÁHODNĚ VYBRANÝCH KRMIV

den 1
11.7.11
den 2
12.7.11
den 3
13.7.11
den 4
14.7.11
den 5
15.7.11
Výrobce + obchodní název krmiva Pořadí

PURINA – ProPlan – Kitten Delicate Sensitive (Rich in Turkey)

 

1

 

2

 

1

 

1

 

1

 

BRIT – Premium Cat – Kitten (Chicken)

 

2

 

4

 

5

 

5

 

5

 

BRIT – Care Cat – Kitten (Chicken & Rice)

 

5

 

5

 

4

 

4

 

4

 

HILL´S – Nature´s Best – Kitten (Chicken)

 

3

 

1

 

2

 

2

 

2

 

BOZITA – Feline Kitten (Alive & Kicking)

 

4

 

3

 

3

 

3

 

3

 

CANINE CAVIAR – Cat – Holistic (Chicken with Pink Salmon) 6 6 6 6 6

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *