Tak a nastal třetí měsíc života

Čas je naprosto neúprosný, koťátkům nastal poslední měsíc pobytu v domácké chovné stanici. Každá, až na Bibianku v tuto chvíli váží něco přes jeden kilogram. V dospělosti se u našich holčiček dá čekat váha kolem 3,5-4kg, u Babetky spíše na hraně té vyšší. U mládenců lze čekat zhruba 4,5kg, resp. Bree možná někde blíže k 5kg.

Jsou čím dál šikovnější. Sundali jsme už závěs v jejich pokoji, aby nebyl rozdělen na nitky. Koťátka se pomalu ale jistě procházejí po celém bytě, mají přístup na šplhací strom a skvěle na něm dovádějí.

V jejich domácím záchůdku se už objevilo jinak u nás doma běžně používané silikagelové stelivo a malá Ruská modrá koťátka si na něj snadno zvykla. (Zpočátku jsme jej vynechali, aby koťátka, která jako lidské děti všechno strkají do pusy, neměla nějaký problém.)

Milují granule, už umějí pít i z domácí fontánky, a zvykají si na otvor ve dveřích, který vede k záchůdku ostatních kočiček. Klapka, která v těchto dveřích obvykle bývá, je v tuto chvíli vymontovaná a na posledních čtrnáct dní se vrátí na své místo, aby vaše koťátka měla zdolanou i tuto dovednost – kterou využijí například i v případě uzavřeného WC nebo jiných zařízení, opatřených klapkou.

Babička Myška (celým jménem Ruská modrá krasavice Patricia Blue Glance) ale i teta Číča (nalezenec, jinak Evropanka) na koťátka občasně syčí, Číča víc, ale tím jejich komunikace končí. Dospělé kočky si totiž jistě dobře pamatují, jak je maminka Ajša proháněla kdykoliv se jen na dohled oka objevily za dveřmi s pokojem koťátek. Dnes je Ajša jen pokradmu sleduje a jejich syčení jí nechává ledově klidnou. Z pohledu koťat se ale nedá nic dělat, tuhle zkušenost začlenění se do smečky si musí každá kočička i kocourek vydobýt sama nebo sám.

Pokud jste zájemci o koťátka – máte se na co těšit. Stále ještě volný Bree ale i všechna tři zamluvená koťátka jsou skvělá, hravá, mají se k světu, dovádí společně, spí společně a různých místech, ale někdy zase spí každá jinde. Zatím stále si i cucnou od maminky, a někdy jsou k nezastavení 🙂

Aktuální vrh B je již plně rozebrán. Pokud bude maminka Ajša zdravá, můžete se ovšem zapsat pro některý z následujících vrhů. Předpokládaný následující odběr během dubna nebo května 2012.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *