Koťátka vrh B – kdo je kdo?

Ať už na náš web chodíte ze zvědavosti, náhodou, nebo z důvodu, že sledujete vývoj zamluveného koťátka, myslíme, že je vhodné napsat něco o povaze našich koťátek. Pokud vybíráte nového mazlíčka, může vám to přijít k duhu.

O tom, jaké Ruské modré kočky jsou se dá dočíst na webu spousta. Ale přeci jen, každý je originál. Z naší zkušenosti – pokud si vybíráte mazlíčka, kterého nechcete vystavovat, ideální je kocourek, kterého necháte ve vhodném věku vykastrovat. Kluci jsou obrovští mazlové. Holčičky v sobě přeci jen mají schovanou mámu, ne vždycky se navzájem snesou. Příchody nových koček do naší rodiny nikdy nebyly bez boje a bez bolesti. Ale máme tu výhodu, že se po počátečních prskanicích mají rády a vzájemné zvykání si nikdy netrvalo déle než týden. Jen jednou jsme si domů přinesli pouliční kotě od kamarádky a naše Číča se s ním tak hrubě nesnesla, že jsme koťátko museli vrátit. Ale dost řečí, pojďme k našim koťatům. Vezmeme to podle abecedy:

Babette – zadaná

Narodila se jako druhá, s druhou největší váhou, ale ještě první den večer se propila do čela tabulky a už tam zůstala. Je podobného vzrůstu jako maminka i tatínek, bude v dospělosti větší Ruskou kočičkou. S papáním rozhodně nemá problém, a když jsme museli v jeden čas začít dokrmovat mlékem, maminka na nějakou dobu vypadla z konceptu, Babetka měla nejmenší potřebu k dokrmování. Vždy si svoje místo u cecíku dokázala obhájit. Přesto není nijak dominantní, alespoň to nepozorujeme. Je odvážná. V posledních dnech jsme úmyslně dávali pozor, které to je kotě, co po otevření dveří se vždycky hrne ven. Ano, je to Babette. Taková malá průzkumnice je „malá Babeta“.

Baloo – zadaný

Narodil se jako nejtěžší, ale od sedmého dne byl nejmenší. V tuhle chvíli, to znamená v počátku sedmého týdne života, už ale dohání sestřičku Bibianku. Za jeden dva dny ji přeskočí, a myslíme, že už natrvalo. Má se totiž k jídlu výborně. Nejčastěji je vídán u maminčina žrádla. Nezkazí žádnou legraci. Je mírné povahy, ale oproti bráškovi trochu třeštiprdlo, ale jen o chloupek, abychom ho nepomlouvali. Není nijak zvlášť bázlivý, ale má rád i svůj klid.. Určitě doporučujeme na mazlíka. Bude úžasný. Už teď, jestli vám někdo vydrží delší čas na klíně, je to jednoznačně Baloo. Nechá si vytřít ospalky, ani nemukne, nechá se hladit, prostě skvělý chlapík, na klíně se mu moc líbí. A ještě jedna maličkost. Kdybyste zhasli, poznáte, kdy jde Balo k mamince pít. Jak? No už někdy koncem druhého týdne jedno koťátko začínalo při kojení příst. Tehdy se to ještě nedalo poznat, ale dnes víme, že to byl Baloo. A zůstalo mu to.

Bibiana – zadaná

Narodila se jako třetí časem i váhou. Bree ji předhonil šestý den a teď, jak je psáno výše, ji pomalu předhání i druhý bráška. Bude tedy drobnější postavy. To ale neznamená, že by se neměla k světu. Je to největší třeštidlo. Miluje pohyb, prostě takový ten šlachovitý sportovec. Když vám někdo šplhá po noze a chce se dostat co nejvýš, je to Bibianka. Když někoho chytíte ve výšce, kde donedávna koťata ještě nebyla, je to určitě taky ona. Tak nějak bych ji přirovnal k její babičce, když byla koťátkem, taky byla pěkné trdlo, však také proto jsme si ji od pana Trpišovského ze stanice Blue Glance v Praze vybrali. Zajímavé je, že si spolu o chloupek častěji hrají obě děvčata, tím pádem i kluci mezi sebou vzájemně. To je jen takový malý postřeh, a vlastně to ani o ničem důležitém nevypovídá. Bibianka je živá a tím pádem s ní bude kupa legrace.

Bree – zadaný

Od třetího týdne tak nějak dohání váhově Babetku, je jí v patách. Zatím ji netrumfnu, ale odhadujeme to tak ještě na dva týdny, kdy ji bezpečně předežene. Povahou je to velký klidař. Nejčastěji z koťátek bývá viděn mimo partu. Není to nijak výrazné, ale ten rys tam jde vnímat. Je to takový kočičí flegmatik. A má nejkrásnější kukuč. Bude to chytrý kluk. Je mírné a laskavé povahy. Myslíme si, že to bude takový ten věrný pes, co věrně následuje svého pána. Zdá se nám, že se nejvíce podobá povahově své mamince. Nevypadá nějak zvlášť odvážně, ale to může být tou flegmatickou povahou 🙂 maminka ostatně taky je spíše bázlivější, ale vždycky si zjednala respekt svým prskáním. A mimochodem – je to nejkrásnější Ruská modrá ze všech čtyř koťátek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *